Tanrı Hepimizden Nefret Ediyor- Hank Moody

Hmm, hani şu 30 yaşına gelip de hala ailesiyle yaşayan dahi sanatçı arkadaşın Dino. Bok gibi de biliyorsun ki İtalya’da aile gelenekleri böyle. Bizim buradaki gibi tüketim cehenneminde yaşamıyorlar. Ailevi değerlerin orada bir kıymeti var. Demek istediğim şu: Hiçbir dahi ailesiyle yaşamaz.

Kayak başlığı takmış kır saçlı bir ayyaş plastik bir bardağı şıngırdatarak vagonun yanından sıvıştı geçti. Bardağı her kaldırdığında içine bozuk para atılıyordu ve her seferinde “Tanrı sizi korusun” diyordu. Adamı ” Senin ne biçim bir Tanrı’n var da seni bu halde bırakıyor” diyerek sarsma ihtiyacı duydum.

İçten içe kadınların ruh halini anlama yeteneğimin olduğunu düşünürdüm. Ama Liz’in yüzündeki ifade boşluk değildi tam tersine, gururla karışık pişmanlık, kızgınlık, neşe, hüsran, utanç, boyun eğme ve merak. Konu duygular olduğunda kadınlar tüm yağlı boyaları kullanırken, erkekler sadece mum boyalarla bir şeyler karalar…

Danny başına gelenleri hak etmişti. Kimse başına gelenleri hak etmez dedim, kapı kapanırken ardından. Başına gelenler muhtemelen hak etmedikleridir diye çakıverdim kendi kendime.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: