Hissettiğin Kadar Yalnızsın- Frida Kahlo

Tarzından ve fiziksel özelliklerinden asla utanma. Sevgi basitti, karmaşık olan bizlerdik. Aşk affetmektir. Bir noktada artık vazgeçmen gerektiğini bilmelisin.

Tutku seni acıdan değişime götüren bir köprüdür. Ölmesinler diye çiçekler çiziyorum. Sürrealizm, gardrobunda gömlekler bulacağından eminken bir aslan bulmanın büyülü sürprizidir… Kadınlar fark ettiklerinden çok daha fazla güçlüdür aslında.

Umarım çıkış neşeyle doludur ve umarım asla dönmem. Ayaklarım, uçmak için kanatlarım varken size niye ihtiyacım olsun?.. Ben kendi kendimin ilhamıyım. En iyi bildiğim özneyim. Daha iyi olmasını istediğim bir özne.

İnsanlık kendi kaderine sahiptir ve bu kader yeryüzüdür. Kaderimiz kalmayana dek yok ediyoruz… Her seferinde sırılsıklam aşık olarak sana döndüm. Belki de aslında senden hiç gidememiştim.

Büyüdükçe, insanın kendini nasıl yalnız hissettiğini göreceksin.

Amerika’da herkes için en önemli olan şey hırs sahibi ve birisi olmak ve açıkçası, herhangi biri olmak için en ufak bir hırsım bile yok.

Hiçbir şey kesin değildir. Her şey değişir, her şey hareket eder, her şey döner ve her şey uçar, uzaklara gider. Hiçbir şey kahkahadan daha değerli değildir. Gülmek ve kişinin kendini terk etmesi, ışık olması güçtür. Trajedi ise olası en gülünç şeydir.

Beni anlamadın demiyorum. Beni anladın zaten en kahreden acı da buydu. Sen beni anladın ve anladığın halde canımı yaktın.

Sen şarkı söylerken seni dinleyen bir sevgiliyi hak ediyorsun, utanç hissettiğinde seni destekleyen ve özgürlüğüne saygı duyan, seninle uçan ve düşmekten korkmayan birini.

Senin sevmediklerini de sevdim ben Diego. Neden sevmediğini anlamak için. Ya da sevmeye çalıştım. İçimde, sana karşı olan kızgınlığı dindirmek için yaptım belki de. Öfkem geçmedi Diego.

Diego, senden neden vazgeçtim? Zor günümde yanımda olmadığın için vazgeçtim. Canın sıkkın olduğunda benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak olsam bile düşüncelerini bana açıkça söylemediğini anladığım için vazgeçtim. Bana yalan söylediğin için vazgeçtim. Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu anladığım için vazgeçtim. Her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere gidemeyeceğini anladığım için vazgeçtim. Düşüncelerime ve bana değer vermediğin için vazgeçtim. Ağrılarımı dindirecek o yakıcı sevgiyi bana vermediğin için vazgeçtim. Sadece kendini mutluluğunu ve geleceğini düşünüp beni hiçleştirdiğin için vazgeçtim. Resimlerimde kendimi artık mutlu çizemediğim ve buna tek neden sen olduğun için vazgeçtim. Egoist olduğun için vazgeçtim. Ama tüm bunları düşündüğüm zaman senin benden zaten vazgeçmiş olduğunu anladım. Bu yüzden ben de senden vazgeçtim. (Mektuplar)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: