Sandman- Ebedi Geceler/11. Kitap- Neil Gaiman

Sorular: 1- Bulunduğunuz yerde mutlu olamıyorsanız hiçbir yerde mutlu olamazsınız. Kendi hayatınızdan örnekler vererek açıklayınız.

2- Cehennem öteki insanlardır. Katılıyor musunuz? Bunun aşağıdaki durumlarda geçerli olup olmadığını gösteriniz: Ermeni Tehciri- Algernon Charles Swinburne’nin hayatı veya Walt Disney’im ölümü- Yaradılış öncesi karanlık (Üçünden ikisine yanıt verin)

** Algernon Charles Swinburne: (1837-1909) İngiliz şair, eleştirmen ve oyun yazarı. Şiirler ve Baladlar en ünlü eseri. Ateist, din ve ahlaka yönelik saldırıları, tutku ve tenselliği yücelten şiirleri ile Victoria dönemi İngiltere’sinde aykırı bir ses olmuştur. Heyecanlı, aykırı bir kişiliği vardı. Düzensiz ve dağınık bir hayat sürdü. Alkolizmden sağlığı bozulmak üzereyken yazar dostu Walter Theodore Watts Dunton’un desteğiyle toparlandı. (http://www.filozof.net/Turkce/edebi-sahsiyetler-kisilikler-biyografileri/16997-charles-swinburne-kimdir-hayati-eserleri-hakkinda-bilgi.html)

3- Gözyaşlarının ya da denizin tuzlu doğasını ve bir yemeği yenilebilir kılıp etkileyicilik ve lezzet katan tuzu kullanarak bir benzetim oluşturunuz. (Llyr’in (Kral Lear) üçüncü kızı ya da Lut’un karısından örnek vermeleri ancak ikisini birden kullanmamaları tavsiye olunur.)

4- Ben Tanrı olsaydım …: kaldırırdım. En çok 250 kelime ile tamamlayın. Fiziksel uygulanabilirlik ve insan doğası göz önünde bulundurulmalıdır. Mutluluğun korunum kanunu ihlal edilmemelidir. (Notunuzun %50’sini oluşturacaktır.)

… bakteri halkının tuhaf şarkılı yaşamları …

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: